Predstavljanje Zbornika radova učenika osnovnih škola zaprešićkog kraja

Dana 3. ožujka 2017. godine u prostoru OŠ Pušća održano je predstavljanje Zbornika radova učenika osnovnih škola zaprešićkog kraja. Izdavač Zbornika i organizator svečanosti predstavljanja bio je Ogranak Matice hrvatske u Zaprešiću, a škola domaćin OŠ Pušća. Središnja tema ovogodišnjeg Zbornika koju su učenici marljivo literarno i likovno obradili bilo je prijateljstvo. Nakon uvodnog pozdravnog govora ravnatelja OŠ Pušća Arsena Šarunića učenicima, njihovim mentorima i roditeljima obratila se pročelnica za društvene djelatnosti grada Zaprešića Sandra Sabol Valenčak. U svom govoru istaknula je važnost očuvanja tradicije ove dugogodišnje manifestacije. O samom Zborniku prigodni govor održao je Zdravko Brkić, a svojim porukama optimizma i pozivom na daljnju suradnju okupljenima se obratio i predsjednik Ogranka MH u Zaprešiću Dragutin Grgas-Beli. U glazbenom dijelu programa sudjelovali su učenici 6.c razreda Nika Štritof i Vid Frkanec iz PŠ Dubravica. Nika na gitari i Vid na saksofonu poželjeli su nam dobrodošlicu izvedbom pjesme Vice Vukova „Dobro mi došel prijatel“. Nakon njih pažnju okupljenih, a bilo ih je puno školsko predvorje, pridobile su učenice 8. b razreda Karla Lepesić, Lucija Sabljić, Tisa Vlačić i Maja Vuković sjajnom izvedbom „Antigone“ koju su pripremile pod vodstvom učiteljice Aleksandre Vlačić. Nakon „Antigone“ uslijedila je izvedba odabranih literarnih radova. Svaku školu predstavio je jedan učenik. Tako je OŠ Ante Kovačića iz Marije Gorice predstavila Marta Fakin izvedbom svoga rada „Prijateljstvo“. OŠ Ivane Brlić-Mažuranić iz Prigorja Brdovečkog prezentirala je Petra Čleković radom „Moja najbolja prijateljica“, a OŠ Antuna Augustinčića iz Zaprešića predstavio je Bartol Blažanović radom „Moj najbolji prijatelj“. Radom „Prijatelju“ OŠ Luka iz Luke predstavila je Laura Babić, a OŠ Jakovlje iz Jakovlja Patrik Klančir izvedbom rada „Prijateljstvo“. Ljepotama različitosti poučila nas je Adelisa Jusupović iz OŠ Ivana Perkovca u Šenkovcu izvedbom svoje pjesme „Matija i ja“. Ovogodišnje domaćine svojim radovima na temu „Prijateljstvo“ predstavili su Ema Stiperski i Katarina Mikelec iz Dubravice te Fran Hadrović iz Pušće. Izvrsnim likovnim radovima predstavila nam se i OŠ Pavla Štoosa iz Kraljevca na Sutli. Nakon sjajnih izvedbi navedenih učenika uslijedila je podjela prigodnih darova svim učenicima čiji su radovi objavljeni u ovogodišnjem Zborniku i njihovim mentorima. Na kraju su nas još jednom glazbenim točkama razveselili Nika Štritof i Vid Frkanec, a voditeljice programa pozvale su sve nazočne na prigodni domjenak i uživanje u razgledu izložbe likovnih radova koju je postavila učiteljica likovne kulture Jadranka Sutlarić.

Franjo Percela

Foto - galerija

objavio: Ana Hribar Beluhan   datum: 7. 3. 2017.

« Travanj 2024 »